نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اضطراب شدید

2081
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49547
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب شدید

درود،وقت شریفتون بخیر. من دانشجوی خانم هستم و ۲۱ سالم هست. شدیدا نسبت به محیط تحصیلی اضطراب دارم و الان که دانشجو هستم به درسم اسیب وارد میکنه. اصلا دلم نمیخواد کلاسهارو حضور پیدا کنم،هرچه دنبال دلیل میگردم که از چه چیز میترسم و چرا میترسم،چیزی پیدا نمیکنم،تپش قلب میگیرم و یه طوریه که انگار بدم میاد و نمیخوام اونجا باشم... من اصلا تجربه ی خوشی از فضای اموزشی ندارم و بارها لطمه خوردم،درس خوندن و یادگیری رو دوست دارم خیلی تلاشگرم و تمرکزم در تنهایی بالاتر هست اما در محیط اموزشی کاملا برعکسم،مغزم غیرفعال میشه و فقط دنباله راهی برای فرار هستم. نمیخوام اون شلوغی و ادمهارو ببینم،نمیخوام کسی منو ببینه اگه به من بود ترجیح میدادم نامرئی شم...
    میشه لطفا کمکم کنید که چه کار کنم؟ من فقط نیاز به یک راهنمایی خوب دارم. ممنون از شما.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46138
    تشکـر
    10
    تشکر شده 35 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : اضطراب شدید

به نام خدا

سلام خانم
    امیدوارم که همیشه خوب و سلامت باشید
    واقعیت اگه خودتون هم متنی رو که یکبار نوشتید بخونید میفهمید که خودتون جواب خودتون رو دادید
    «من اصلا تجربه ی خوشی از فضای اموزشی ندارم و بارها لطمه خوردم»
    باید بگردید که این تجربه نا خوشایند از کجا شروع میشه
    بهترین علمم بنظرم علم خودشناسیه
    خودتون رو بشناسید ، موشکافی کنید و نکات قوت و ضعف خودتون رو بنویسید ، و واقعا بنویسید اینو مثل یک بازی فرض نکنید نوشتن خیلی کمک میکنه
    شاید این ترس از ضعف هاتون میاد ، اگه ضعف هاتون رو بشناسید دیگه کسی حتی خودتون نمیتونید باهاش به خودتون آسیب بزنید
    یا شاید نقاط قوتی داشته باشید (که صد درصد دارید) که بتونه به رفع این اضطراب کمک کنه
    موضوع رو هم برای خودتون باز کنید
    در تصادفات برخی اوقات مقصر رو اینطور مشخص میکنن که میگن : خب اگه کدوم اتفاق رخ نمیداد این تصادف هم رخ نمیداد ، بعد یکی یکی اتفاقات رو مرور میکنن تا به اون نقطه برسن
    شما هم ببینید این اضطراب از کجا شروع شده ؟ دلیلش چی بوده ؟ آیا دیگه قراره تکرار بشه؟ ایا اینقدر باید بهش بها داد؟
    بعدش میتونید شروع به اصلاحش کنید که البته کار آسونی نیست ولی کاملا شدنیه
    به علاوه داخل اینترنت هم راهکار های خوبی هست
    مثلا من این ها رو همین الان از اینترنت پیدا کردم:

تغییرات را به عنوان فرصتی برای رشد قبول کنید
    به جای اینکه روی شروع سال تمرکز کنید، خود را در پایان آن تصور کنید. خود را ببینید که از مدرسه فارغ التحصیل شدید ( و یا فرزندتان که فارغ التحصیل شده ) و به عقب نگاه کنید. تصور کنید چقدر تکامل یافته تر و تواناتر خواهید بود و از اینکه به چنین موفقیتی رسیدید چقدر به خود افتخار می کنید. وقتی درک کنید که رو به رشد پیش می روید دیگر احساس اضطراب نخواهید داشت.

بی نظمی ها را ساماندهی کنید
    برای کاهش استرس مدرسه باید رسیدگی و پیگیری تعداد زیادی از موارد فیزیکی از جمله، فرم ها، برگه ها، کتاب ها و وسایل مدرسه در نظر گرفته شود. اگر هر کدام از اینها در جای مناسب نگهداری نشوند، بهم ریختگی پیش می آید که یکی از عوامل اصلی ایجاد استرس و تنش است. پژوهشگران در سال ۲۰۱۲ دریافتند درهم و برهمی فیزیکی خانه سبب افزایش شدید هورمون استرس در جریان خون خانم ها می شود. روانشناسان نیز تا به حال در این مورد بسیار گفتند. برای اینکه از بهم ریختگی و استرسی که به دنبالش می آید جلوگیری کنید، زمانی را به مرتب کردن وسایل و قرار دادن هر چیز سر جای خود اختصاص دهید.

اگه هم مطالب بیشتر می خواید این لین ها میتونه کمک کنه: لینک 1 لینک 2

در پایان جا داره بگم فقط و فقط خودتون می تونید تغییرات رو ایجاد کنید
    هیچکس دیگه به جز خودتون و خدا نمیتونه بهتون کمکی کنه

اگه جایی از صحبت هام نامفهوم بود یا نیاز به توضیح بیشتر داشت و باز راهنمایی خواستید بفرمایید

یا علی

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49547
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اضطراب شدید

نقل قول نوشته اصلی توسط AminCOD نمایش پست ها
    به نام خدا

سلام خانم
    امیدوارم که همیشه خوب و سلامت باشید
    واقعیت اگه خودتون هم متنی رو که یکبار نوشتید بخونید میفهمید که خودتون جواب خودتون رو دادید
    «من اصلا تجربه ی خوشی از فضای اموزشی ندارم و بارها لطمه خوردم»
    باید بگردید که این تجربه نا خوشایند از کجا شروع میشه
    بهترین علمم بنظرم علم خودشناسیه
    خودتون رو بشناسید ، موشکافی کنید و نکات قوت و ضعف خودتون رو بنویسید ، و واقعا بنویسید اینو مثل یک بازی فرض نکنید نوشتن خیلی کمک میکنه
    شاید این ترس از ضعف هاتون میاد ، اگه ضعف هاتون رو بشناسید دیگه کسی حتی خودتون نمیتونید باهاش به خودتون آسیب بزنید
    یا شاید نقاط قوتی داشته باشید (که صد درصد دارید) که بتونه به رفع این اضطراب کمک کنه
    موضوع رو هم برای خودتون باز کنید
    در تصادفات برخی اوقات مقصر رو اینطور مشخص میکنن که میگن : خب اگه کدوم اتفاق رخ نمیداد این تصادف هم رخ نمیداد ، بعد یکی یکی اتفاقات رو مرور میکنن تا به اون نقطه برسن
    شما هم ببینید این اضطراب از کجا شروع شده ؟ دلیلش چی بوده ؟ آیا دیگه قراره تکرار بشه؟ ایا اینقدر باید بهش بها داد؟
    بعدش میتونید شروع به اصلاحش کنید که البته کار آسونی نیست ولی کاملا شدنیه
    به علاوه داخل اینترنت هم راهکار های خوبی هست
    مثلا من این ها رو همین الان از اینترنت پیدا کردم:

تغییرات را به عنوان فرصتی برای رشد قبول کنید
    به جای اینکه روی شروع سال تمرکز کنید، خود را در پایان آن تصور کنید. خود را ببینید که از مدرسه فارغ التحصیل شدید ( و یا فرزندتان که فارغ التحصیل شده ) و به عقب نگاه کنید. تصور کنید چقدر تکامل یافته تر و تواناتر خواهید بود و از اینکه به چنین موفقیتی رسیدید چقدر به خود افتخار می کنید. وقتی درک کنید که رو به رشد پیش می روید دیگر احساس اضطراب نخواهید داشت.

بی نظمی ها را ساماندهی کنید
    برای کاهش استرس مدرسه باید رسیدگی و پیگیری تعداد زیادی از موارد فیزیکی از جمله، فرم ها، برگه ها، کتاب ها و وسایل مدرسه در نظر گرفته شود. اگر هر کدام از اینها در جای مناسب نگهداری نشوند، بهم ریختگی پیش می آید که یکی از عوامل اصلی ایجاد استرس و تنش است. پژوهشگران در سال ۲۰۱۲ دریافتند درهم و برهمی فیزیکی خانه سبب افزایش شدید هورمون استرس در جریان خون خانم ها می شود. روانشناسان نیز تا به حال در این مورد بسیار گفتند. برای اینکه از بهم ریختگی و استرسی که به دنبالش می آید جلوگیری کنید، زمانی را به مرتب کردن وسایل و قرار دادن هر چیز سر جای خود اختصاص دهید.

اگه هم مطالب بیشتر می خواید این لین ها میتونه کمک کنه: لینک 1 لینک 2

در پایان جا داره بگم فقط و فقط خودتون می تونید تغییرات رو ایجاد کنید
    هیچکس دیگه به جز خودتون و خدا نمیتونه بهتون کمکی کنه

اگه جایی از صحبت هام نامفهوم بود یا نیاز به توضیح بیشتر داشت و باز راهنمایی خواستید بفرمایید

یا علی
    ممنون از🌹

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد